Po małej przerwie wracamy do startów. Jak pewnie część z Was wie, dużo się zmieniło, a dokładnie połowa naszego teamu POL11. To ważny moment i nie wchodząc w szczegóły i powody, można jedynie się cieszyć że zmiana nastąpiła teraz a nie później, 2 lata przed naszym celem nr 1 czyli Igrzyskami w Tokio. Czy to jest krok w tył aby zrobić kilka kolejnych do przodu? Chyba trochę tak ale zmiana załogi to zawsze ryzyko. Tu na szczęście ryzyko jest małe, bo z Jolą Ogar – nową załogantką już pływałyśmy dawniej i to z sukcesami, startowałyśmy razem na Igrzyskach w Londynie w 2012!

Jola to silna dziewczyna, silny charakter, świetny i doświadczony żeglarz. Wygląda na to że cel jest wspólny i mamy teraz 100% koncentracji na kolejnych startach. A najbliższy to Mistrzostwa Świata w Aaarhus, gdzie będziemy bronić tytułu mistrzowskiego i walczyć o kwalifikacje do Tokio. Trzymajcie kciuki! Więcej już wkrótce! 

Cross The Line to projekt tworzony przez TT-Line Polska oraz firmę MT Partners – organizatora regat Polish Match Tour oraz Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Wspólna inicjatywa łączy ideę przekraczania granic w sporcie i ukazania najważniejszych wartości sportowej rywalizacji – gry fair play oraz osiągania coraz lepszych wyników. Inicjatywa łączy w sobie elementy takie jak: wsparcie sportowców podczas startów w zawodach, organizowanie najwyższej klasy imprez regatowych oraz wzbudzenie zainteresowania żeglarstwem szerszej grupy ludzi na targach, wystawach i spotkaniach o tematyce żeglarskiej.

Firma TT-Line to przewoźnik promowy z ponad 50-letnią tradycją, który operuje na połączeniu ze Świnoujścia do Trelleborga w Południowej Szwecji. TT-Line dysponuje ekologicznymi promami i ma długą tradycję w stałej optymalizacji działań na rzecz środowiska naturalnego w prowadzonej eksploatacji statków. Armator często angażuje się w inicjatywy tworzone na terenie Pomorza Zachodniego dlatego chętnie nawiązał współpracę z z Polish Match Tour, Polską Ekstraklasą Żeglarską oraz olimpijkami z POL11.
www.ttline.com