Agnieszka i Jola podsumowują swoje kolejne regaty w barwach TT Line, tym razem w dalekiej Japonii w Enoshimie. Warto przypomnieć, że jest to akwen na którym za 2 lata rozegrane zostaną Igrzyska Olimpijskie. Nasze dziewczyny będą walczyć o awans na Igrzyska. Jak im poszło w Pucharze Świata? Oddajmy im głos:

 

„Silny wiatr i genialne warunki żeglarskie sprzed tygodnia pozostały już tylko mglistym wspomnieniem.
Za nami pierwszy start w nowej edycji Pucharu Świata. 
Od pierwszego dnia ścigaliśmy się w bardzo zmiennym i słabym wietrze od brzegu w towarzystwie gęstych chmur i deszczu. 
Dałyśmy z siebie wszystko, poprawiłyśmy starty które były naszą słabą stroną w trakcie ostatnich Mistrzostw Świata, poprawiłyśmy czucie w zmiennym wietrze, wygrałyśmy nasz pierwszy wspólny wyścig i miałyśmy poczucie dobrej żeglugi, a niestety wynik jest dla nas nieco rozczarowujący. 
Niestety brak wiatru uniemożliwił nam rozegranie wyścigu medalowego i ostatecznie skończyłyśmy na 8 miejscu. Szkoda, bo kolorowe koszulki liderów towarzyszyły nam przez większość wyścigów 🙁
Nie wracamy do domu, zostajemy w Japonii jeszcze 10 dni w trakcie których czeka nas kolejny start na olimpijskim akwenie. W planach duuuuużo nauki i przyzwyczajania do oceanicznej fali, która napędzana jest przez okoliczne tajfuny.

Pozdrawiamy!”