Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek – Gliszczynska są aktualnie w Japonii! Wczoraj rozpoczęła się rejestracja zawodników na regaty żeglarskie w Gamagori. Starty zaplanowane są na jutro.

 

To zdecydowanie najlepszy sezon Agnieszki i Irminy, choć Irmina rozpoczęła go nieco później, wracając do żeglarstwa po operacji kontuzjowanego kolana i ponad półrocznej rehabilitacji.

Być może przerwa pozwoliła Irminie zebrać siły i wrócić ze zdwojoną siłą. Dziewczyny wygrały razem Puchar PZŻ, a następnie zajęły drugie miejsce w regatach żeglarskiego Pucharu Europy, Kieler Woche w Kilonii, zostały mistrzyniami świata, zajęły drugie miejsce w regatach testowych przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata klas olimpijskich oraz po raz kolejny wywalczyły złoty medal mistrzostw Polski. Wierzymy, że Aga i Irmina utrzymają wysoki poziom i w Japonii dadzą z siebie wszystko.

 

Pierwsze wyścigi u wybrzeży Japonii zaplanowane są na wtorek na godzinę 11:00 czasu miejscowego (4:00 czasu polskiego). Niedziela i poniedziałek przeznaczone będą na rejestrację zawodników. Do udziału w regatach zgłosiło się 270 żeglarzy z 40 krajów, którzy będą ścigali się w 8 klasach.