Właśnie rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń żeglarskich na Starym Kontynencie – Świnoujście Sails Festival. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Match Racingu, regaty klas Finn oraz Delphia24 – wszystko w jednym miejscu.

Świnoujście po raz kolejny gości znakomitych żeglarzy. Tym razem w ramach jednego wydarzenia, aż 3 klasy. Podczas weekendu dowiemy się, reprezentcja którego z krajów europejskich zdobędzie tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy, kto okaże się Mistrzem Polski w klasie Finn, a także kto zdobędzie Puchar Polski na jachtach Delphia24.

Jachty powoli wychodzą na wodę, a to oznacza, że święto żeglarstwa w Świnoujściu można uważać za rozpoczęte.

9179

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Miasteczka Regatowego – ul. Jachtowa 1.

Wyścigi w zależności od warunków pogodowych odbywać się będą od godz. 10:30 do 18:00 zarówno na Zatoce Pomorskiej jak i rzece Świna w okolicach Portu Jachtowego (ul. Jachtowa1), a to oznacza, że każdy będzie mógł podziwiać walki na wodzie zarówno z falochronu, najszerszej w Polsce plaży czy nabrzeża rzeki Świna.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Match Racingu 2017 – lista startowa, ranking

1) Robin Follin – 18
2) Ettore Botticini – 22
3) Victor Migraine – 41
4) James Pinder – 168
5) Arthur Bruce – 169
6)  Octavia Owen – 316
7) Aleksandra Martynova – 473
8) Igor Tarasiuk – 717
9) Jakub Midor
10) Maciej Sapiejka

Regaty odbędą się w dniach 18-20 sierpnia z bazą w Porcie Jachtowym Basen Północny w Świnoujściu. Partnerami regat są Miasto Świnoujście, Pomorze Zachodnie, TT Line i D.A.D.
Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie internetowej www.polishmatch.pl oraz www.sailsfestival.pl