W najbliższą sobotę 29 kwietnia na wody jeziora Dąbie w Szczecinie powrócą czołowi żeglarze meczowi z całego świata, którzy walczyć będą o cenne punkty Pucharu Świata podczas regat Double WarmUp Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour.

W czasie długiego weekendu majowego zostaną rozegrane podwójne czterodniowe regaty, dzięki którym już na początku sezonu, zawodnicy będą mogli zdobyć dwa razy więcej punktów Pucharu Świata ISAF, niż w trakcie trwania klasycznych regat match racingowych. Szczecińskie regaty otwierające sezon stały się już tradycją i zawsze gromadzą na starcie wielu znanych zawodników.

„Konwencja dwóch regat dwudniowych rozgrywanych po sobie sprawdza się już od paru lat i  cieszy się dużym zainteresowaniem. Chętnych do startu było więcej niż mogliśmy zaprosić. Będzie to bardzo dobra okazja do rozpoczęcia sezonu dużą ilością wyścigów od rana do wieczora przez cztery dni regatowe.” – wyjaśnia Maciej Cylupa, organizator regat – „Na starcie obok czołowych polskich załóg mamy mocne załogi z Włoch, Rosji, Niemiec, Szwecji i Danii.  Wyścigi będą bardzo widowiskowe i zacięte, akwen jeziora Dąbie jest wąski i będzie sprzyjał wielu kontaktowym sytuacjom w regatach. Match Racing to pojedynki 2 jachtów, jeden na jednego w krótkim 10-15 minutowym wyścigu. Takich wyścigów przed Centrum Żeglarskim w Szczecinie zobaczymy dziennie około 40. Na pewno czekają nas duże emocje, które będzie można zobaczyć naprawę z bliska z pokładu naszych motorówek!”

Dla kibiców przygotowano nie lada gratkę w postaci rejsu na motorówce na trasę regat lub pobytu na statku komisji sędziowskiej podczas wyścigów! Wystarczyć się zgłosić przesyłając maila na adres biuro@polishmatch.pl i otrzymać potwierdzenie z dniem i godziną spotkania na przystani.

Partnerem regat jest TT Line Polska – armator promowy, realizujący projekt Cross The Line, wspierający żeglarstwo sportowe w Polsce.