Od 27 marca do 1 kwietnia polscy żeglarze – w tym team związany z projektem Cross The Line z Agnieszką Skrzypulec na pokładzie – rywalizowali o Puchar Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.

Agnieszka Skrzypulec w niestandardowym składzie – z Jolantą Ogar zamiast Irminy Mrózek – Gliszczynskiej, wygrała wyścig medalowy, ale w ogólnej klasyfikacji dziewczyny zajęły drugie miejsce. Zabrakło tylko 3 punktów do zwycięstwa, niemniej jednak jest to wspaniały wynik , a warunki wietrzne nie sprzyjały zdobywaniu punktów.

W Prima Aprilis Agnieszka i Jolanta odebrały puchar oraz oficjalne gratulacje od Królowej Hiszpanii. Dziewczyny oddały pole tylko Holenderkom Frodite Zegeres oraz Anneloes Van Veen. Trzecie miejsce zajęły Hiszpanki Silvia Mas Depares i Patricia Cantero.

Załoga Agnieszki i Joli (klasa 470) wystartowała w nietypowym składzie przez wzgląd na kontuzję Irminy, z którą Agnieszka zwyciężyła w zeszłorocznych regatach o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. Choć w 2016 roku Agnieszka i Irmina w pięknym stylu rozpoczęły sezon, tym razem zabrakło odrobiny szczęścia. Niemniej jednak dziewczyn nie opuszczał optymistyczny nastrój i humor:

„Niestety zabrakło 3pkt to ostatecznego zwycięstwa, ale i tak się cieszymy, że już za niecałe 2 godziny przybijemy piątkę z Królową Hiszpanii 🙂 Dziękujemy za każdego kciuka i masę pozytywnej energii.”  – pisze Agnieszka na oficjalnej stronie Facebookowej teamu POL-11.

Wszystko w ramach projektu Cross The Line, wspierającego żeglarstwo sportowe w Polsce. Informacje na temat startów Agnieszki i Irminy, oraz regat w ramach Polish Match Tour i Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej znajdziecie na www.crosstheline.info  Zapraszamy do śledzenia żeglarskich wyczynów naszych olimpijek.