Dzisiaj rozpoczynają się jedne z ważniejszych regat w tym sezonie – Regaty o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. Agnieszka Skrzypulec będzie bronić zeszłorocznego tytułu!

Agnieszka i Irmina wystąpiły na zeszłorocznych regatach Trofeo Princesa Sofia razem, wygrywając w pięknym stylu, aczkolwiek w tym roku team wystartuje w nieco zmienionym składzie. Okazało się, że operowane więzadło w kolanie Irminy nie regeneruje się tak szybko jak przewidywano i na pierwszym zgrupowaniu Agnieszka musiała poszukać innej załogantki, z którą rozpocznie nowy sezon. Z Agnieszką Skrzypulec wystartuje Jolanta Ogar która w przeszłości tworzyła już załogę z Agnieszką i obie panie zajęły 12. miejsce na igrzyskach w Londynie w 2012 roku. Regaty o Puchar Księżniczki Zofii potrwają do 1 kwietnia. Agnieszka i Jolanta postarają się powtórzyć wyczyn sprzed roku i wygrać regaty.

Rozpoczynające się regaty na Majorce – jak mówi Agnieszka – nie sprawą priorytetową, tym bardziej, że będzie to start po dłuższej przerwie, w której Agnieszka poświęciła swój czas na studia magisterskie. Głównym celem szczecinianki będzie jak najlepsze przygotowanie się do Mistrzostw Europy, które w dniach 5 -13 maja odbędą się w Monako oraz do Mistrzostw Świata, które zaplanowane są na 7 – 15 lipca w Salonikach w Grecji.