29. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda zakończona! Tegoroczne targi odbywały się w Warszawie w dniach 16-19 marca, w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c.

Uczestnicy marcowych targów mieli okazję do odwiedzenia  specjalnie przygotowanego stoiska wystawczego firmy MT Partners, dostarczającej wsparcie merytoryczne w zakresie projektu Cross The Line. Oprócz przygotowanych na tę okazję pamiątkowych pocztówek i plakatów z żeglarskim akcentem stoisko było miejscem wielu spotkań ze znakomitymi ludźmi związanym z branżą żeglarską. Gośćmi na targach były również nasze ambasadorki Agnieszka oraz Irmina, które spotkały się z fanami, podpisując plakaty i zdjęcia. Nasze żeglarki zaprezentowały się również z Narodową Kadrą PZŻ na scenie głównej.  Obecni byli również organizatorzy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, którzy promowali idee sportowej rywalizacji żeglarskiej.

Podczas wydarzenia zaprezentowało się ponad 400 firm związanych z aktywnym wypoczynkiem oraz sportami wodnymi. Głównym sportem wodnym, który pojawił się na targach było żeglarstwo, nie brakowało jednak motywów odnoszących się do jachtingu motorowego, kajakarstwa czy nurkowania. O międzynarodowym charakterze tegorocznej edycji targów mogą świadczyć przedstawiciele z różnych państw świata, których produkty i oferty pojawiły się w Warszawie. Goście przyjechali m. in. z Egiptu, Grecji, Słowenii, Litwy, Niemiec, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Włoch czy USA.  Poza ekspozycjami związanymi ze sprzętem sportowym, targi oferowały bogaty program wydarzeń towarzyszących takich jak:

– spotkania z mistrzami sportów wodnych

– prelekcje

– wykłady

– pokazy

– podsumowania doroczne w branży

– atrakcje dla najmłodszych

Jednak Wiatr i Woda to nie tylko wystawy i zabawa, na targach rozstrzygnięte zostało wiele konkursów branżowych, oraz zostały wręczone wyróżnienia, wśród nich takie jak: „Gwoździe Targów WIATR i WODA” im. Jerzego Fijki, nagrody Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, a także nagrody dla najmłodszych żeglarzy.  Organizatorzy targów zadbali ponadto o aspekt edukacyjny, który w tym roku dostarczył wszystkim fanom żeglarstwa i turystyki wodnej wiedzę praktyczną  na temat sprzętu.

Warszawa pomiędzy 16 a 19 marca była miejscem, w którym odbyło dziesiątki  inspirujących spotkań dla branży, podczas których wymieniono mnóstwo doświadczeń i nawiązano wiele nowych znajomości i kontaktów handlowych. Wszystkich, którzy nie mogli się pojawić na targach w tym roku, zapraszamy za rok!