Zwycięzcą  63 plebiscytu sportowego „Kuriera Szczecińskiego” została nasza olimpijka Agnieszka Skrzypulec! Agnieszkę wyróżniono jako najlepszego sportowca ziemi szczecińskiej.

Plebiscyt „Kuriera Szczecińskiego” jest organizowany tradycyjnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędem Miasta Szczecin i Szczecińskim Klubem Olimpijczyka. Najlepszy sportowiec w Szczecinie wyłaniany jest co roku spośród kilkudziesięciu konkurentów. Oprócz sportowca roku, w konkursie wybierany jest także najlepszy trener. Głosowania odbywają się za pomocą smsów oraz kuponów nadsyłanych przez czytelników gazety.

Jeszcze rok temu zawodniczka SEJK Pogoni Szczecin zajmowała czwartą lokatę, w tym roku poprawiła swoją pozycję plasując się na pierwszej pozycji. Tym samym nasza żeglarka nawiązuje do świetnych tradycji żeglarskich, kiedy to przed 40 laty Kuba „Zawodowiec” Jaworski również został wybrany najlepszym sportowcem w plebiscycie Kuriera. Więcej o żywej legendzie i kultowej postaci polskiego żeglarstwa możecie przeczytać tutaj.

Rok 2016 przyniósł Agnieszce sukcesy w najważniejszej sportowej imprezie, czyli Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, wraz z Irminą Mrózek-Gliszczyńską startowały na mistrzostwach olimpijskich w klasie 470. Polki bardzo dobrze zaprezentowały się w wyścigu medalowym, w którym finiszowały jako piąte. Ponadto podczas mistrzostw świata w San Isidoro w Argentynie, w lutym tego roku nasze reprezentantki uplasowały się na piątej pozycji. Warto zaznaczyć, iż było to historyczne osiągnięcie – żadna kobieca załoga z Polski nie zajęła wcześniej tak wysokiej lokaty. Co więcej Irmina i Agnieszka mogą się pochwalić drugim miejscem w wyścigu medalowym i końcowym triumfem w regatach Pucharu Europy o Trofeum Księżniczki Zofii na Majorce, a także mistrzostwem Polski.  Nagrodę po regatach o Trofeum Księżniczki Zofii na Majorce odebrała ona od samej królowej. W zawodach brało udział 60 załóg żeńskich, czyli więcej niż na mistrzostwach świata. Sezon ten dla naszej reprezentantki okazał się być jednym z lepszych w jej karierze.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!