„Dlaczego chciałbyś popłynąć w rejs z Agnieszką?” – tak brzmiało pytanie w konkursie facebookowym, w którym do wygrania były bilety na jednodniowy rejs, wraz z Agnieszką Skrzypulec dla trzech zwycięskich par.

Cała wyprawa miała charakter okrężny, oznacza to, że zwycięzcy konkursu rozpoczęli swoją przygodę w porcie Świnoujście do Trelleborga i z powrotem. Świetną okazją do przełamania pierwszych lodów okazał się lunch z kapitanem oraz wspólne oglądanie portu, lecz nie były to jedyne atrakcje czekające na gości. W bardzo miłej atmosferze przebiegło także spotkanie  z Agnieszką Skrzypulec oraz z Załogą, podczas którego rozmawiano przede wszystkim o żeglarstwie sportowym, ale nie tylko. Zwycięscy konkursu pytali także o Igrzyska, trenowanie, pokonywanie własnych słabości i promocji żeglarstwa. Rozmowom o żeglarstwie nie było końca. Pasażerowie zadawali Agnieszce pytania również o to, jak radzi sobie z presją oraz godzeniem sportu ze studiami. Anna Jacyna z Załogi promu (Purser) dzieliła się swoimi doświadczeniami wieloletniej pracy na promach, Katarzyna Wolnik-Sayna – żeglarskimi przygodami i medialnym spojrzeniem na żeglarzy i żeglarstwo. Podczas rejsu przygotowywana była również audycja radiowa pt. „Radiowa Szkoła pod Żaglami”, która była relacją z wycieczki. Duże zainteresowanie wśród uczestników rejsu wzbudziły również kwestie techniczne dotyczące kursowania promu czy rozładunku.

Wpłynięcie promu do portu w Trelleborgu dla wielu było jedyną okazją aby podziwiać ogromne statki oraz rozładunek samochodów. Po kolacji, która przebiegła na długich rozmowach żeglarskich i w przyjacielskiej atmosferze statek wyruszył w stronę Polski. W nocnych pogawędkach padło mnóstwo pytań skierowanych do naszej reprezentantki ale także do innych osób z załogi.  Wyprawa zakończyła się następnego dnia, kiedy to przyszedł czas na pożegnanie i rozstanie się na terminalu w Świnoujściu.

Wycieczka okazała się świetnym sposobem na bliższe poznanie się Agnieszki z jej fanami, w jej trakcie każdy mógł liczyć na zdjęcie z olimpijką i plakat z jej autografem. Ponadto po autografy i zdjęcia zgłaszali się również inni pasażerowie promu, którzy rozpoznali polską żeglarkę. Goście docenili kameralny charakter spotkania i bliski kontakt z Agnieszką Skrzypulec.

Wszystkim zwycięzcą konkursu dziękujemy za udział w rejsie!