Regaty Polish Match Tour na Zalewie Rybnickim  odbywające się od 30 września do 2 października zakończone.

W miniony weekend w Rybniku odbyły się zawody żeglarskie organizowane przez Polish Match Tour we współpracy z TT-Line. Ostatnie w tym sezonie zawodu z cyklu Polish Match Tour odbyły się w miniony weekend i rozgrywane były systemie match racing’u (każdy z każdym).

„Rybnik to świetny Akwen, tu są wielkie tradycje żeglarskie, może ostatnie lata nie są jakoś mocno rozwojowe natomiast zeszłego roku prowadziłem tutaj regaty meczowe, organizujemy regaty ligowe, regionalne. W zimie trenujemy regularnie. Akwen nie zamarza” – wypowiadał się organizator zawodów Maciej Cylupa dla programu sportowego TVP3.

Zawody trwały 3 dni, brało w nich udział 6 ekip startujących na 3 osobowych jachtach klasy skipi 650, „one są bardzo zwrotne, dość szybkie”- mówił Szymon Jabłkowski z Sztorm Regata Team. Ostatni dzień zawodów zaskoczył organizatorów i zawodników brakiem wiatru.

Klasyfikacja końcowa musiała być rozstrzygnięta przez sędziów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna PGE Racing Ronstan. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy Szymona Jabłkowskiego ze Sztorm Regata Team. Ostatnie miejsce podium przypadło załodze Piotra Harasimowicza z HRM Racing.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.