Utarty frazes „sport to zdrowie” odnosi się przede wszystkim do aktywnych treningów, choć pozytywny wpływ na nasz organizm i samopoczucie ma także sport w kontekście kibicowania i przeżywania emocji z pozycji trybun.

Tętniący życiem, wypełniony po brzegi stadion piłkarski, czy widowiskowe regaty żeglarskie podziwiane z nabrzeża sprawiają, że uwalnia się w nas siła i energia do działania. Sportowy charakter spotkania, atmosfera zdrowej rywalizacji i oczekiwanie na wyniki wprawia nas w stan pełnej gotowości. Kibicowanie sprawia, że odpoczywamy, zapominamy o obowiązkach i codziennych zmartwieniach. Wspólne przeżywanie sportowego widowiska przynosi nam w sferze emocjonalnej pozytywną energię o niezwykłej sile, poczucie radości, którego nie zastąpi kibicowanie przed telewizorem. Dzięki sportowym rozgrywkom oglądanym na żywo przyśpiesza tętno, przez co poprawia się praca układu krążenia.

Śledzenie wyników i intensywne zaangażowanie się w działania ulubionego zespołu czy zawodnika, może być świetną okazją do inspiracji określoną dziedziną sportową. Początkowe podpatrywanie i zachwyt nad jakimś sportem ma potencjał do tego, by przerodzić się w aktywność fizyczną będącą naszym nowym hobby. Wielu amatorów sportów wodnych swoje zamiłowanie odkryło właśnie na regatach żeglarskich. Robiąca wrażenie tężyzna fizyczna zawodników i ideologia gry fair play sprawia, że chcemy być częścią tego świata, doświadczając emocji nieznanych nam wcześniej.

Kibicowania wiąże się ze wspólnotą, integracją i byciem częścią większej grupy ludzi, pragnących tego samego. Takie poczucie przynależności i jedności działa niezwykle budująco jeśli chodzi o nasze samopoczucie. Finał rozgrywek sportowych to doskonała okazja do tego, by zacieśniać więzi z przyjaciółmi i rodziną. Tego typu wydarzenia mogą stać się sposobem na wspólne spędzenie weekendu w pozytywnej atmosferze, wokół pełnych zaangażowania ludzi.

Okazją do uczestnictwa w rozgrywkach sportowych, pełnych emocji są organizowane przez Polish Match Tour regaty Rybnik Match Race 2016 nad Zalewem Rybnickim na południu Polski. O wydarzeniu będziecie mieli okazję przeczytać m.in. na naszym blogu oraz na www.polishmatch.pl