Świnoujście stanie się niebawem wielkim centrum sympatyków żeglarstwa za sprawą Sail Świnoujście, organizowanego w dniach 18 – 21 sierpnia. Wydarzenie doskonale wpisuje się w charakter miasta i ma już swoich wiernych sympatyków wśród bractwa żeglarskiego i „szczurów lądowych”. TT Line będzie aktywnie uczestniczyło w obchodach Sail Świnoujście.

Na naszym stoisku czekać będą atrakcje dla dzieci i dorosłych, a wygraną w konkursie będzie rejs do Szwecji. Od 19 do 21 sierpnia będziecie mogli podziwiać również mistrzów żeglarskich. 12 załóg zawalczy o zwycięstwo podczas Świnoujście Match Race – żeglarskich regat rangi Pucharu Świata.

Sail Świnoujście to przede wszystkim żaglowce – to właśnie rejsy żaglowcami na pełne morze przy akompaniamencie śpiewanych szant stanowią największą atrakcję imprezy. Przez trzy dni każdy może zakosztować namiastki marynarskiego życia, doświadczyć wyjątkowych wrażeń na rozkołysanym morzu, doskonale się przy tym bawiąc. To także świetna okazja do poznawania żeglarskich tradycji i zwyczajów, spotkań i rozmów z członkami załóg. Rejsy odbywają się trzy razy dziennie, w systemie naprzemiennym. W przerwach między rejsami każdy żaglowiec jest także nieodpłatnie udostępniany do zwiedzania.

Szantowe koncerty to stały element imprezy. Odbywają się przez wszystkie trzy dni na scenie, dla której tłem zazwyczaj jest jeden z wyjątkowych żaglowców. Z całej Polski, ale także krajów sąsiednich (Niemcy, Skandynawia) przyjeżdżają wykonawcy, których repertuar artystyczny nieodłącznie związany jest z morzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się także koncerty rodzimego artysty, o imponującym dorobku artystycznym – Jurka Porębskiego.

Historia Świnoujścia nieodzownie związana jest z morzem. To morze warunkowało rozwój gospodarki morskiej, strategiczne znaczenie miasta jako twierdzy morskiej, portu promów dalekomorskich, czy wreszcie funkcji turystycznej. To właśnie będzie można zobaczyć na fotografiach dawnego Świnoujścia w Muzeum, wystawie morskich pejzaży lokalnych fotografików i malarzy, czy podczas historycznych pogawędek.