Wyjście poza wygodną formę nie jest łatwe, ale potrzebne. Nie chodzi nawet o sam sukces i moment osiągnięcia celu, lecz o proces, w którym zbliżasz się do przekroczenia granicy. Ten etap otwiera przed Tobą mnogość innych dróg, których wcześniej nawet nie zauważałeś.

 1. Udowadniasz sobie, że możesz więcej
  Działania nieprzewidywalne, wnoszące w życie coś nowego otwierają nowe horyzonty. Uświadamiasz sobie wtedy, że możesz lepiej wykorzystać swój potencjał, który jest tak naprawdę nieograniczony. Chętniej ryzykujesz, a kto nie ryzykuje – nie pije szampana.
 2. Rzeczy, które kiedyś Cię przerastały, nagle są łatwe
  Bardzo często nie podejmujemy próby zrobienia czegoś, bo wydaje nam się to zbyt trudne. Skazujemy na porażkę część swoich marzeń, zostawiając je na zawsze w sferze rzeczy zbyt trudnych i skomplikowanych. Kiedy raz przekroczymy granicę swoich możliwości, kolejne wyzwania nie będą stanowiły problemu. Pozbędziesz się blokującego Cię lęku, a myśl o zwycięstwie doda Ci sił i odwagi.
 3. Masz cel, do którego dążysz
  Dzięki temu walczysz z rutyną. Myśl o nowym wyzwaniu napędza Cię do działania, wprowadzając w Twoje życie ciekawe elementy. Znudzenie, brak motywacji i poczucia spełnienia nie będą Ci dokuczać, kiedy postawisz przed sobą cel. Dodatkowo, po jego osiągnięciu będziesz mógł być z siebie dumny!
 4. Zyskujesz
  Ludzie skorzy do podejmowania trudnych wyzwań i przekraczania własnych granic są najczęściej lepiej wykształceni, więcej zarabiają, korzystają z tego, co daje im życie. Sportowiec, który nie chce przekraczać własnych granic, nigdy nie zdobędzie złotego medalu. Tylko determinacja i chęć zmiany na lepsze pozwoli Ci osiągnąć sukces.
 5.  Poznajesz samego siebie
  Kiedy walczysz z własnymi słabościami, odkrywasz w sobie nowe emocje i zachowania. Będąc w nieznanym dotąd położeniu wyzwalasz w sobie nieodkryte instynkty. Często dopiero trudny proces zmian uświadamia Ci co jest Twoim celem i dlaczego chcesz do niego dążyć. W monotonnym życiu łatwo jest zapomnieć o rzeczach, które Cię napędzają, dlatego przekraczanie granic jest konieczne.