Kilka dni temu zakończyliśmy konkurs, w którym główną nagrodą był rejs promem TT-Line do Skandynawii dla 4 osób, a główny temat stanowiły niesamowite miejsca na podróż marzeń! Cross The Line to poza żeglarstwem, przekraczanie granic – także tych turystycznych

Zgłoszenia otrzymywaliśmy za pośrednictwem facebookowej aplikacji, dzięki której poza konkursowym zgłoszeniem, mogliście rozwiązać quiz osobowościowy i dowiedzieć się jakie miejsce na wakacyjną podróż jest Wam pisane. Głównym zadaniem w konkursie było wskazanie swojego wymarzonego miejsca wraz z uzasadnieniem.

Oto najlepsze, nagrodzone zgłoszenia:

Miejsce 1. Ponieważ nie wypełniam życia dniami lecz dni niezapomnianymi przeżyciami. A takim napewno będą białe noce w Rejkiaviku, mieście, gdzie idea życia zgodnego z harmonią natury jest przestrzegana najbardziej na świecie. Na Islandii majestatyczna przyroda żyje w symbiozie z nowoczesnym designem czego przykładem jest Harpa, mieniąca się jak kryształ w doskonale czarnym, wulkanicznym pejzażu. A wszystko za sprawą Elfów, które do tej pory zwycięsko powstrzymują ekspansję cywilizacji przemysłowej i nie pozwalają na powstawanie niczego co by zakłócało naturalną harmonię. Wierzenia w istnienie Elfów to bardzo ważny element Islandzkiej kultury. Symbolizują one życie w bliskości z naturą i często są głównymi bohaterami tekstów piosenek i powieści islandzkich artystów. – Marzę by być bohaterem tej opowieści choćby przez kilka wakacyjnych dni.

Miejsce 2. Marze o podróży, która zaczynię się spontanicznie, pakujemy rzeczy i jedziemy przed siebie. Wymarzona podróż dookoła świta, rożnymi środkami transportu, zaczynając od Europy zachodniej wdrażając się w co bardziej różnorodne otoczenie, aż w końcu dotarcie do Ameryk , takie Marzenie w Marzeniu i jechać dalej przed siebie zapatrzeni i ograniczeni tylko horyzontem. I tak objechać, opłynąć cały świat. Uzasadnić podróż marzeń jest trudno, ponieważ ona rodzi się w nas z każdym rokiem odwlekania jej coraz ciężej się żyje. Po prostu nasza dusza, ona sama już dobrze wie gdzie chce być i dąży do tego, wiec odmawianie sobie podróży to tak jakby zamykanie jej w klatce i uciszanie tak długo aż przestanie nam szeptać. Więc nie będę uzasadniał, lecz podziękuje za możliwość spełnienia marzeń.

Miejsce 3. La Valetty…Marzę o podróży na Maltę i zwiedzenie jej stolicy. Najmniejszej stolicy w Europie. Na zdjęciach wygląda przepięknie. Można przeczytać, że krzyżują się tu wpływy wszystkich wielkich cywilizacji. I jest najwięcej zabytków na metr kwadratowy. No i…dramatyczny pościg i zatrzymanie ‚polskiego Hannibala Lectera’ właśnie w tym mieście czyni je jako scenerię thrillera jeszcze bardziej pociągającym. Śledzę oferty last minute i myślę, że jeśli nie w tym roku to w przyszłym.

„Zgłoszeń było bardzo dużo i co nas zaskoczyło – niezwykle się od siebie różniły. Zgłosiło się wielu fanów północnych krajobrazów, marzących o Islandii, Rejkawiku, czy Laponii. Najlepszy naszym zdaniem opis wymarzonego miejsca podróży ujął nas przede wszystkim oryginalnym ujęciem tematu skandynawskich krain.” – mówi Ewa Kołodziej z TT-Line Polska, będąca jedną z członków konkursowego jury.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego aktywnego udziału! Aktualnie trwają dwa inne konkursy Facebookowe:
1. Podróżuj ze swoim pupilem – konkurs fotograficzny
2. Bądź w zasięgu dzięki TT-Line

Czekają nagrody!