Szymon Szymik, zeszłoroczny zwycięzca październikowych regat Rybnik Match Race oraz tegorocznych kwietniowych Spring Cup ponownie triumfuje na wodach Zalewu Rybnickiego w regatach Pucharu Świata Polish Match Tour. Drugie miejsce ponownie zajęła załoga Tymona Sadowskiego z Gdańska, a brązowy medal wywalczyła młoda warszawska załoga Szymona Jabłkowskiego

Po 30 wyścigach eliminacyjnych rozegranych w sobotę i niedziel na czele stawki znalazł się bardzo dobrze pływający Tymon Sadowski z zespołu Politechnika Gdańska Racing (PG Racing). Przegrał tylko jeden wyścig i jako lider miał prawo wyboru przeciwnika w półfinałach. Zdecydował się wybrać młodą załogę Mikołaja Benesiewicza z Gliwic. Mimo ostrej walki doświadczenie Sadowskiego wzięło górę który wygrał 2-0 w i awansował do finału. W 2 półfinale Szymon Szymik pokonał coraz lepiej pływającą ekipę Sztorm Racing Team z Warszawy ze sternikiem Szymonem Jabłkowskim. Wynik 2-0 nie oddaje zaciętej walki jaką obaj stoczyli w swoich meczach.

Finał to dokładna powtórka scenariusza z regat kwietniowych. Pierwszy wyścig wygrał pewnie Sadowski! Ale kolejne 2 wyścigi to popis umiejętności i doświadczenia załogi DTP PMT Racing  i Szymon Szymik wraz z Oskarem Śleziona i Adamem Kominkiem wygrywają całe regaty.

Oficjalne wyniki regat Rybnik PMT Summer Cup:

  1. PMT Szymik Racing – Szymon Szymik
  2. PG Racing – Tymon Sadowski
  3. Sztorm Regatta Team – Szymon Jabłkowski
  4. Benesiewicz Racing – Mikołaj Benesiewicz
  5. HRM Racing Team – Piotr Harasimowicz
  6. VSK Egon Team – Adam Cychner

Organizatorem regat Rybnik Match Race jest Polish Match Tour (TŻR) oraz  MT Partners i klub KS Górnik Boguszowice w Rybniku. Bazą regat był ośrodek Pod Żaglami nad Zalewem Rybnickim koło Zapory w Stodołach.

Kolejne regaty z cyklu Polish Match Tour odbędą się w Świnoujściu w terminie 19-21 sierpnia maja a najbliższe regaty w Rybniku to Rybnik Match Race w dniach 30 września – 2 października.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.polishmatch.pl i www.facebook.com/polishmatchtour

Partnerami regat są firmy Subaru Import Polska, TT Line, D.A.D Sportswear oraz wodoaktywni.com, AVA Marine, Harken, Vavuud, wodoaktywni.com oraz targi Wiatr i Woda.