Regaty żeglarskie na Lazurowym Wybrzeżu rozpoczął silny, porywisty wiatr, który spowodował duże zmiany w tabeli wyników. Czołowi zawodnicy musieli walczyć ze zmiennymi podmuchami uderzającymi od strony brzegu.

– Siła wiatru w pierwszym dniu regat dochodziła do 30 węzłów. W związku z tym, miałyśmy ekstremalne warunki na wodzie i sporo zawodników, nawet tych bardzo dobrych, wywracało się. – potwierdza Agnieszka Skrzypulec.

Dla najlepszej żeńskiej polskiej załogi POL11 (Skrzypulec, Mrózek – Gliszczynska)  wiatr nie stanowił problemu – Dla nas ten dzień był bardzo dobry i dopłynęłyśmy do mety na miejscach 3 i 4. – mówi Agnieszka.  – Drugiego dnia wiatru było mniej i zabrakło nam trochę szczęścia i przypłynęłyśmy na miejscach 15 i 9 – dodaje Agnieszka.

Polki zakończyły zeszłoroczne zawody w Pucharu Świata w Hyeres na siódmym miejscu. Póki co, zajmują piątą pozycję w klasyfikacji generalnej, a przed nimi jeszcze 4 wyścigi i wyścig medalowy.

We francuskim Hyeres startują wszyscy żeglarze, którzy zakwalifikowali się do udziału w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro – reprezentanci około 60 krajów. Zmagania potrwają do 1 maja.