Zeszłoroczny zwycięzca październikowych regat Rybnik Match Race Szymona Szymik ponownie triumfuje na wodach Zalewu Rybnickiego w regatach Pucharu Świata Polish Match Tour. Drugie miejsce zajęła załoga Tymona Sadowskiego z Gdańska, a brązowy medal wywalczył Jens Hartwig z Niemiec pokonując w małym finale kolejnego Polaka – Piotra Harasimowicz. W regatach udział wziął komplet 10 załóg z Polski i Niemiec.

Po 46 wyścigach eliminacyjnych rozegranych w słabym (sobota) i silnym wietrze (niedziela) na czele stawki znalazł się fantastycznie pływający Tymon Sadowski z zespołu Politechnika Gdańska Racing. Nie odniósł żadnej porażki i jako lider miał prawo wyboru przeciwnika w półfinałach. Zdecydował się wybrać faworyzowanego, najwyżej sklasyfikowanego w rankingu Pucharu Świata Jensa Hartwiga z Niemiec. Był to trafny wybór bo pokonał go 2-0 w półfinale i awansował do finału, gdzie czekał na niego Szymon Szymik po wygranym półfinale z Piotrem Harasimowiczem (HRM Racing Poznań).

Finał rozegrano w słabnącym i zmiennym wietrze. Pierwszy wyścig wygrał pewnie Sadowski pozostając niepokonanym w całych regatach! Ale kolejne 2 wyścigi to popis umiejętności i doświadczenia załogi z Bielska Białej i Szymon Szymik wraz z Oskarem Śleziona i Adamem Kominkiem wygrywają całe regaty.

„Po zimowej przerwie wróciliśmy do match racingu. I od razu udało nam się wygrać co nas niezmiernie cieszy, choć w eliminacjach nie szło nam zgodnie z planem i byliśmy blisko odpadnięcia z regat. W finale, po pierwszym przegranym wyścigu udało nam się odbudować i wygraliśmy kolejne 2 i w efekcie cale regaty. Gratulacje dla Tymona z którym stoczyliśmy bardzo wyrównana walkę” podsumował regaty zwycięzca Szymon Szymik.

Oficjalne wyniki regat Rybnik Match Race:

  1. PMT Szymik RacingSzymon Szymik
  2. PG RacingTymon Sadowski
  3. HARTWIG Match TeamJens Hartwig
  4. HRM Racing TeamPiotr Harasimowicz
  5. Micu Squad – Tomasz Micewicz
  6. Mikołaj Benesiewicz
  7. Sztorm Regatta TeamSzymon Jabłkowski
  8. Hartwig Match Team – Willi Wutzler
  9. Sponsor Wanted Team – Victor Plitko
  10. Adam Cychner

Organizatorem regat Rybnik Match Race jest MT Partners – Polish Match Tour oraz  klub KS Górnik Boguszowice przy współpracy z Hotelem Stodoły w Rybniku.

Kolejne regaty z cyklu Polish Match Tour odbędą się w Szczecinie w terminie 30.4 do 3 maja a najbliższe regaty w Rybniku to Rybnik Summer Cup 18 i 19 czerwca.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.polishmatch.pl i www.facebook.com/polishmatchtour

Partnerami regat są firmy Subaru Import Polska, TT Line, DAD oraz Harken, Vavuud, wodoaktywni.com oraz targi Wiatr i Woda.