Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych, rozgrywany od 2007 roku. Wzorowany jest na Pucharze Ameryki, a osiągnięte wyniki zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. Cykl w sezonie na rok 2016, zakłada 7 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego i kujawsko pomorskiego oraz w Rybniku na Śląsku.

Regaty meczowe to duża ilość krótkich wyścigów jeden-na-jeden w systemie pucharowym z półfinałami i finałami. Wyścigi rozgrywane są blisko brzegu i towarzyszy im komentarz na żywo oraz relacje w TV. W każdych regatach startuje od 8 do 12 załóg, a polscy i zagraniczni zawodnicy zbierają punkty do rankingu światowego. W tym roku, żeglarze ścigać się będą na dwóch typach łódek, TOM28 – zaprojektowane specjalne do meczy, nowoczesne i bardzo sprawne jachty, są miniaturą jednostek Pucharu Ameryki z przed kilku lat, oraz Skippi650 – pozytywnie oceniany przez większość autorytetów żeglarskich, szybki jacht regatowy.

Poza organizowaniem cyklu regat, PMT prowadzi także szkolenia meczowe w ramach PMT Racing Academy dla wszystkich zainteresowanych żeglarzy i zawodników. Zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne na wodzie prowadzone się w formie zajęć indywidualnych, lub grupowych. Program takich szkoleń zakłada analizę video, asystę trenerów, indywidualne ćwiczenia, czy serwis techniczny. Najbliższe szkolenie odbędzie się 2 i 3 kwietnia w Rybniku.

PMT bierze aktywny udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach, promujących sporty wodne w Polsce. Jako organizator licznych regat żeglarskich oraz eventów sportowo – rekreacyjnych dla firm i organizacji, weźmie udział w najbliższych targach Wiatr i Woda, 10 marca 2016 r. Jest to największa impreza wystawiennicza, branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce i ważnym wydarzeniem na rynku europejskim. Od kilku lat każdorazowo w Targach WIATR i WODA w Warszawie bierze udział ponad 400 wystawców z Polski i zagranicy i blisko 40 000 zwiedzających. To czyni nasze Targi największą tego typu imprezą w kraju jedną z największych w Europie. Do 2015 r. targi odbywały na Stadionie Narodowym, aktualnie miejscem imprezy jest Centrum Targowo – Konferencyjne MT Polska.